VIDEO | Scandal uriaş făcut de Turris la finalul meciului din Regie. Lincar a răbufnit şi le-a adresat cuvinte dure fotbaliştilor de la Rapid: "Leşinaţilor!"

Liga 2

Finalul play-off-ului din Liga a II-a a fost cu adevărat nebun, iar golul egalizator marcat de Rapid în meciul cu Turris a schimbat tot clasamentul.

Turris Turnu Măgurele conducea cu 1-0 pe terenul Rapidului şi era promovată direct în Liga a II-a. Însă golul marcat de Jorza, în minutul 90+7, i-a trimis pe jucătorii lui Lincar pe locul 4 în clasament, iar în prima ligă au promovat UTA şi FC Argeş, în timp ce Mioveni şi-a asigurat locul de baraj.

Turris a digerat greu ratarea promovării. Minute bune după meci, jucătorii şi oficialii echipei din Turnu Măgurele le-au reproşat arbitrilor deciziile luate în timpul meciului din Regie. Şi Erik Lincar a avut propriul lui duel. Nemulţumit de câteva vorbe aruncate de jucătorii Rapidului, antrenorul lui Turris nu s-a abţinut şi le-a adresat acestora cuvinte dure: "Leşinaţilor! Nu puteţi să staţi în ghete".

Afla mai multe despre: erik lincar