VIDEO | Sevilla câştigă cu Real şi reintră în cursa pentru Europa. Meci cu de toate pentru Sergio Ramos: gol, penalty ratat şi autogol

La Liga

Sevilla a câştigat cu 3-2meciul cu Real Madrid şi a urcat pe poziţia a şaptea în La Liga, loc ce duce în Europa League. Zinedine Zidane a odihnit mai mulţi titulari, iar jocul oaspeţilor a avut de suferit.

Ben Yedder a deschis scorul pentru Sevilla în minutul 26, iar la pauză Sevilla a intrat cu avantaj de două goluri, după ce Layun a marcat chiar la ultima fază.

Partea a doua a fost cu adevărat una nebună. Mai întâi Ramos ratează o lovitură de la 11 metri, după ce zguduie transversala lui Soria, pentru ca, mai apoi, căpitanul lui Real să devieze în propria poartă centrarea lui Mercado.

N-a fost 3-0, pentru că Real a avut o tresărire de orgoliu. Mayoral marchează pentru 3-1, cu o lovitură de cap imparabilă, pentru ca scorul final, 3-2, să fie stabilit de acelaşi Ramos, care n-a mai ratat de la punctul cu var.

VIDEO | SEVILLA - REAL MADRID 3-2 (Ben Yedder 26, Layun 45, Ramos ag 84 / Mayoral 87, Ramos 90+5)

ECHIPELE DE START:

SEVILLA: Soria - Mercado, Lenglet, Pareja - Layun, Pizzaro, N`Zonzi, Escudero - Vazquez - Ben Yedder, Muriel

REAL MADRID: Casilla - Nacho, Vallejo, Ramos, Hernandez - Kovacici, Casemiro, Ceballos - Vazquez, Benzema, Asensio

Min. 90+5: GOOOL REAL! Sergio Ramos înscrie din penalty, dar nu mai e timp pentru remontada. 3-2 scor final.

Min. 87: GOOOL REAL! Borja Mayoral marchează golul de onoare pentru madrileni.

Min. 84: GOOOL SEVILLA! Se face 3-0, după ce Sergio Ramos îşi deviază balonul în propria poartă.

Min. 58: PENALTY RATAT! Real Madrid putea reduce din handicap, dar Sergio Ramos a nimerit doar bara de la 11 metri.

Min. 45: GOOOL SEVILLA! Layun majorează diferenţa gazdelor, după o nouă eroare în defensiva Realului.

Min. 42: Ocazie mare de gol pentru Sevilla. Nacho scoate de pe linia porţii.

Min. 26: GOOOL SEVILLA! Ben Yedder deschide scorul.

Min. 22: Şutul lui Kovacici trece puţin pe lână poarta lui Soria.

Min. 20: După un start mai bun al gazdelor, Real Madrid a reuşit să echilibreze jocul. Încă nicio ocazie periculoasă.

Min. 1: A început meciul.

În meciul tur, disputat pe Santiago Bernabeu, Real Madrid s-a impus categoric, scor 5-0, dar madrilenii nu vor mai avea aceeaşi motivaţie şi în confruntarea din această seară. Trupa lui Zinedine ZIdane este cu gândul la finala Ligii Campionilor cu Liverpool, ce va avea loc pe 26 mai, iar din echipă ar putea lipsi mai mulţi titulari.

Accidentat şi schimbat la pauza meciului cu Barcelona, Cristiano Ronaldo nu este în lotul deplasat de Zidane pentru jocul cu Sevilla. Zizou i-a lăsat la Madrid şi pe Carvaja, Isco, Navas, Marcelo, Modrici, Varane, Kroos şi Bale.

Partida dintre Sevilla şi Real Madrid se va juca de la 22:30 şi va fi transmisă în direct la Telekom Sport 1. Golurile şi cele mai importante faze vor putea fi urmărite, în timp real, pe telekomsport.ro.

Afla mai multe despre: sevillareal madridspania,