VIDEO | Superb! Dennis Man a inventat un assist de geniu şi l-a servit excelent pe Coman, care a calificat-o pe FCSB în semifinalele Cupei României

Dennis Man şi Florinel Coman (ambii 21 de ani) au lucrat excelent împreună la golul care a adus victoria FCSB împotriva lui Hermannstadt. Cel poreclit "Mbappe" a marcat golul victoriei echipei lui Gigi Becali (61 de ani).

FCSB a fost condusă de FC Hermannstadt în partida cu Hermannstadt, la Sibiu, după ce Debeljuh a deschis scorul în minutul 75. Srdjan Luchin şi-a dat autogol în minutul 84, iar Man şi Coman au lucrat excelent împreună şi au arătat de ce Gigi Becali (61 de ani) vrea bani mulţi din vânzarea lor. În minutul 90, după ce mingea a ajuns la Man în marginea careului, "perla" patronului FCSB a inventat un assist genial, cu călcâiul printre picioarele unui fundaş al lui Vasile Miriuţă.

Florinel Coman a rămas singur cu Emanuel Novo şi l-a executat pe portarul portughez cu un lob scurt. Mingea a intrat în plasă şi FCSB a preluat conducerea.

FCSB a câştigat cu 2-1 meciul jucat în deplasare la Sibiu cu FC Hermannstadt şi s-a calificat în semifinalele Cupei României.

Sepsi OSK, Poli Iaşi şi Dinamo sunt echipele care completează careul de aşi din Cupa României.

Afla mai multe despre: dennis manpasa de golflorinel comanfcsb