Vukusic a debutat la FCSB. Primele vorbe ale atacantului: „Dau totul pentru echipa asta!” + Ce a spus despre relaţia cu patronul Gigi Becali

Superliga

Ante Vukusic a debutat la FCSB, în minutul 77, şi a avut o ocazie mare de gol în minutul 85, când mingea trimisă de atacant a nimerit bara.

Am luat cele trei puncte, mă bucur. Ne uităm deja la următorul meci. Vreau să le mulţumesc colegilor pentru cum m-au primit. Le mulţumesc şi supoterilor, care ne-au condus excelent până la stadion. Am avut două luni jumătate fără joc şi de asta sunt fericit azi că am jucat. Eram aproape să dau gol, dar aşa este în fotbal. Cred în calităţile mele, dau totul pentru FCSB”, a declarat Vukusic.

Întrebat despre caracterul lui Gigi Becali, patronul lui FCSB, atacantul a răspuns: „Nu mă preocupă pe mine asta. Nu sunt preocupat. Sunt atacant, normal că îmi doresc să dau gol. Poate în următorul meci”.

FCSB, prima victorie pe terenul lui Dinamo în Liga 1 după 6 ani. Roş-albaştrii au câştigat ultima dată în sezonul 2014-2015, cu scorul de 3-1, pe Arena Naţională. FCSB îşi păstrează poziţie de lider în clasament, cu 48 de puncte. În timp ce, „câinii” sunt pe locul 9, cu 25 de puncte.

Afla mai multe despre: vukusic fcsb