Al Hilal a încheiat anul cu o remiză. Înaintea meciului cu Al Shabab, Răzvan Lucescu a primit trofeul pentru "Antrenorul lunii noiembrie"

Al Hilal, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, joi seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Al Shabab, într-un meci din etapa a XI-a a campionatului Arabiei Saudite.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 14, prin Martins, iar în minutul 51 au rămas în inferioritate numerică, Al Ammar fiind eliminat.

Al Hilal a egalat în minutul 87, prin Al Shehri.

Tot în ultima zi a anului 2020, Răzvan Lucescu a primit trofeul pentru "Antrenorul Lunii Noiembrie" în Arabia Saudită.

Al Hilal este lider în clasament, cu 24 de puncte, în timp ce Al Shabab este pe locul trei, cu 19 puncte.

Afla mai multe despre: razvan lucescu