"Am nevoie de ceva nou, fresh!". Dan Petrescu, anunţ clar pentru conducerea lui CFR Cluj. Ce a cerut după prima etapă a Ligii 1

CFR Cluj

Tehnicianul echipei CFR Cluj, Dan Petrescu, a declarat după meciul cu Academica Clinceni, scor 2-1, că per total nu este mulţumit de joc, dar este mulţumit de rezultat. În plus, a cerut din nou transferuri la echipă.

VIDEO | Academica Clinceni - CFR Cluj 1-2  (Cebotaru 47 / Costache 15, Petrila 75)

Campioana României a avut un meci greu cu în Ilfov. CFR Cluj a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Academica Clinceni, într-un meci din prima etapă a Ligii I.

La final, Dan Petrescu nu a fost mulţumit şi a cerut trei transferuri la echipă. Antrenorul campioanei îşi doreşte neapărat încă un atacant: "A fost un meci greu, mă aşteptam. Cei de la Clinceni, acasă, au avut rezultate bune şi ne-au surprins cu agresivitatea lor. Am început repriza secundă incredibil de slab, dar Petrila a intrat bine şi a marcat. Nu sunt mulţumit de joc, dar mă aşteptam. S-a văzut că ritmul nu a fost cum voiam eu.

Djokovic şi Păun au trecut prin clipe grele. Păun are două, trei zile cu echipa, a intrat mai târziu, Djokovic ştiam că poate să joace o repriză.

Sunt posturi unde am nevoie de jucători, ceva nou, fresh (n.r. - proaspăt), trei posturi clare. Unii trebuie să plece, alţii trebuie să vină. În unele zone avem nevoie de întăriri, pentru că sunt unii jucători în vârstă. Alibec îmi place ca jucător, dar nu ştiu dacă au avansat discuţiile", a declarat "Bursucul".

Afla mai multe despre: dan petrescucfr cluj