Arsenal revine de la 0-3 şi termină la egalitate cu West Ham după un gol pe final de meci înscrie de Lacazette

Fotbal

West Ham ratează şansa de a urca pe loc de Liga Campionilor şi rămâne pe 5 cu 49 de puncte în timp ce Arsenal este pe locul 9 cu 42 de puncte, departe de locurile care duc în cupele europene.

Spectacol în Premier League la meciul dintre West Ham United şi Arsenal. Gazdele au condus cu 3-0 după numai o jumătate de oră de joc însă au fost egalate după un gol primit în ultimele 10 minute ale partidei.

Jesse Lingard a deschis în minutul 15 după o reluare spectaculoasă din marginea careului. Două minute mai târziu, Jarrod Bowen a dublat avantajul gazdelor după o lovitură liberă executată rapid. După alte 15 minute, Tomas Soucek înscrie şi el pentru un umilitor 3-0. Părea o zi neagă pentru Arsenal, însă acelaşi Soucek le-a dat primele speranţe oaspeţilor după un autogol în minutul 38. La un sfert de oră de la reluarea jocului, un nou autogol reduce avantajul gazdelor la numai un gol. Craig Dawson a fost cel care l-a imitat pe Soucek. Arsenal a pus presiune pe final de meci, iar golul egalării a venit în minutul 81 când Alexandre Lacazette fructifică pasa venită de la Nicolas Pepe. 3-3 şi Arsenal reuşeşte o mică minune după 0-3 în minutul 32.