Becali a vrut să-l bage fundaş dreapta cu CFR, dar fotbalistul a refuzat: "A zis că nu poate, asta e"

FCSB a fost condusă cu 2-0 în deplasarea de la CFR Cluj, însă a reuşit să scoată un punct datorită golurilor marcate în repriza secundă de Băluţă şi Dawa.

La pauza meciului de la Cluj, FCSB a făcut patru schimbări. Printre cei înlocuiţi s-a regăsit şi Baeten. Imediat după partida cu CFR, Gigi Becali a dezvăluit că a vrut să-l păstreze în teren pe belgian, însă acesta a refuzat să joace pe postul de fundaş dreapta în locul lui Pantea.

"Baeten nu a jucat rău, doar că trebuia să joace Băluţă. L-au întrebat cei din staff pe Baeten dacă vrea să joace fundaş dreapta şi a zis că nu poate. Baeten rămânea pe teren, dacă juca fundaş dreapta. A zis că nu poate şi asta e" , a spus Gigi Becali la Prima Sport.

CFR Cluj - FCSB 2-2

CFR Cluj a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu FCSB, într-un meci din etapa a noua a Superligii, în care a condus cu 2-0.

Au marcat: L. Munteanu ’36, ’49 / Băluţă ’59, Dawa ‘88.

CFR Cluj: M. Popa – Mogoş, Bolgado, Boben, Simao Rocha – Fică (Postolachi ’75), Djokovic, Ad. Păun (Artean ’64) – Deac (Korenica ’89), L. Munteanu (R. Filip ’75), Kamara (Michael ’90). Antrenor: Dan Petrescu

FCSB: Târnovanu – Pantea (Oct. Popescu ’46), M. Popescu, Dawa, Panţîru (Radunovic ’75) – Alhassan (Creţu ’47), Şut – Baeten (D. Popa ’47), Olaru, Miculescu (Băluţă ’47) – Fl. Tănase. Antrenor: Elias Charalambous