Bernd Storck a reacţionat după ce a ajuns la 4 înfrângeri consecutive: ”Sunt foarte dezamăgit”

Superliga

Formaţia Oţelul Galaţi a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Sepsi, în primul meci al etapei a opta din Superligă.

Storck, prima reacţie după înfrângerea de la Galaţi

Golurile au fost marcate de Pop, în minutele 22 şi 43.

Storck a vorbit după meci despre înfrângerea suferită de echipa sa la Galaţi.

”Sunt foarte dezamăgit de prima repriză. Ştiam că e un teren pe care se joacă foarte greu, am luat două goluri la indigo. Am făcut câteva schimbări la pauză, am arătat o altă faţă a echipei, dar este prea puţin pentru ceea ce ne propunem noi.

Am avut câteva variante de rezervă, dar când jucăm aşa, trebuie să luptăm, să fim bărbaţi. Putem vorbi de tactici până mâine dimineaţă, dar trebuie să şi lupţi, să citeşti centrările lor.

Din ultimele patru meciuri, da, am scos prea puţin. Avem două săptămâni în care trebuie să vedem cum remediem situaţia. În ultima săptămână s-a lucrat foarte bine.

Am mai trecut prin această situaţie şi în sezonul trecut. Astăzi am avut nişte ocazii bune. Trebuie să lucrăm şi mai bine, iar succesul va veni.

Am o experienţă cu porţile. Nu trebuie să măsor, eu văd. Dacă nu ajung până la bară, înseamnă că e o problemă, dar asta nu are nimic de a face cu jocul nostru”, a spus Bernd Storck.

Echipele care au evoluat:

Oţelul: I. Popescu – Maftei (Tănasă ’69), Cisse, Stefanovic, Tomasevic – Cisotti (Chira ’90), Zivulic, Lameira (Teles, ’59) – Maciel (Adăscăliţei ’59), Juric, A. Pop (Djuric ’69). Antrenor: Dorinel Munteanu

Sepsi: Niczuly – Oteliţă (Oroian ’46), Bardea, Ciobotariu, F. Ştefan – Alimi, Kecskés (M. Coman ’46), Mino (Neskovic ’75), Kallaku (Oberlin ’46) – C. Matei, Debeljuh. Antrenor: Bernd Storck

Afla mai multe despre: sepsioţelul galaţi