Cât de gravă este accidentarea lui Adi Şut, din FCSB - Maccabi Tel Aviv: ”Am avut un handicap din punctul ăsta de vedere”

Adi Şut (25 de ani) a suferit o accidentare în meciul cu Maccabi Tel Avivi, iar Mihai Stoica (59 de ani) a oferit cele mai recente detalii despre situaţia medicală a jucătorului de la FCSB.

FCSB a remizat în Ghencea cu Maccabi Tel Aviv, scor 1-1, în prima manşă din turul doi preliminar al Ligii Campionilor.

Campioana României a controlat prima parte a jocului, dar cei care au deschis scorul au fost israelienii. Dan Biton a marcat în minutul 71 după o eroare în apărarea roş-albaştrilor.

FCSB a avut o reacţie bună şi a reuşit măcar să restabilească egalitatea după doar câteva minute. Dawa a înscris, în minutul 75, golul care păstrează speranţele campioanei României pentru returul de la Budapesta.

Cum se simte Adi Şut şi când ar putea reveni acesta într-un meci pentru FCSB

La o zi distanţă de la meciul dn Ghencea, Mihai Stoica a vorbit despre evoluţia formaţiei roş-albastre. Iar printre subiectele abordate a fost şi cel al situaţiei medicale a lui Adi Şut.

Mijlocaşul român s-a accidentat la glezna dreaptă în disputa cu Maccabi Tel Aviv şi a fost nevoit să fie schimbat de pe teren.

Totuşi, oficialul FCSB-ului speră ca Şut să poată reveni din punct de vedere medical şi să fie apt pentru returul cu campioana din Israel.

”Sperăm să poată juca la retur. Nu are ceva grav care să-l ţină mult. Vorbim despre scara durerii, 4 din 10. E gleznă, într-o săptămână se poate face.

Şi noi am avut un handicap din punctul ăsta de vedere. S-a văzut cu Cluj şi Slobozia că nu au fost jucătorii noştri bine”, a declarat Mihai Stoica, la Prima Sport.

Adi Şut a făcut parte din lotul naţionalei României la EURO 2024, dar nu a jucat nici măcar un minut la competiţia din Germania.

Afla mai multe despre: fcsbadi sutmihai stoicaliga campionilor