Ce a făcut bine FCSB în meciul cu Petrolul. Mihai Stoica a numit singurul aspect pozitiv al campioanei după remiza dramatică din Ghencea

FCSB nu a reuşit să o învingă pe Petrolul, într-un meci în care a fost egalată în mod dramatic chiar la ultima fază de joc. Totuşi, Mihai Stoica (59 de ani) a găsit şi un aspect pozitiv.

FCSB şi Petrolul au încheiat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din etapa a 10-a din Superliga României.

Alex Băluţă a marcat golul celor de la FCSB (3). Însă, campioana a jucat în 10 oameni încă din minutul 30 şi a fost egalată dramatic, în minutul 90+4, de Tudorie.

Care este singurul aspect pozitiv al FCSB-ului din meciul cu Petrolul

La finalul meciului, Mihai Stoica a criticat în termeni duri arbitrajul centralului Rareş Vidican şi a comentat în mod special faza în care Mihai Popescu a primit cartonaşul roşu şi a fost eliminat.

De asemenea, întrebat dacă sunt şi lucruri bune pe care FCSB le-ar putea lua din acest meci disputat în Ghencea, oficialul FCSB a răspsuns:

”Să joci 70 de minute şi adversarul să fie cu om în plus şi să nu-şi creeze vreo ocazie, înseamnă că s-a stat foarte bine în teren. Acum, ce s-a întâmplat cu Rareş Vidican (n.r. centralul partidei) nu e vina nimănui”, a declarat Mihai Stoica, potrivit Prima Sport.

În urma acestui rezultat, FCSB a rămas pe locul 10 în clasament, cu 10 puncte obţinute, în timp ce Petrolul se află pe poziţia a 6-a, cu 15 puncte.

Următoarele meciuri ale FCSB-ului în campionat sunt cu Sepsi (d), Gloria Buzău (a), Dinamo (d), Rapid (a) şi U Craiova (d).

Afla mai multe despre: fcsbmihai stoicasuperliga