Paul Papp, discurs plin de bărbăţie, după remiza cu FCSB: ”A fost un joc bărbătesc şi mă bucur că se întâmplă asta în România”

Petrolul

Jucătorul celor de la Petrolul Ploieşti, Paul Papp (34 de ani), a tras concluziile după remiza cu FCSB, în Ghencea.

FCSB şi Petrolul au încheiat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din etapa a 10-a din Superliga României.

Alex Băluţă a marcat golul celor de la FCSB (3). Însă, campioana a jucat în 10 oameni încă din minutul 30 şi a fost egalată dramatic, în minutul 90+4, de Tudorie.

Papp, un discurs mai sincer ca niciodată la flash: ”Ne certăm foarte des. Nu vreau să divulg, dar sunt probleme”

La finalul meciului, Paul Papp a vorbit despre cele întâmplate pe arena din Ghencea, dar şi despre ce probleme există la formaţia din Ploieşti.

De asemenea, fundaşul central petrolist a dezvăluit şi care a fost motivul discuţiilor aprinse pe care le-a avut cu colegul său, portarul Lukas Zima.

”Au fost multe dueluri, cred că jucătorii ambelor echipe au dat dovadă de bărbăţie. Nu comentez brigada de arbitraj, câteodată ne-au încurcat puţin. Cred că a fost un joc fair-play, că Popescu i-a spart capul se mai întâmplă. Astea sunt regulile şi trebuie să îl sancţionezi. A fost un joc bărbătesc şi mă bucur că se întâmplă asta în România.

Sunt probleme şi nu se vorbeşte despre play-off. Nu vreau să divulg, dar sunt probleme. Pentru ceea ce facem noi acum, merităm mult mai mult. Eu cu Zima suntem colegi de cameră şi ne certăm foarte des. Vorbim despre joc, vorbim despre poziţionări. E o ceartă constructivă, cred că asta trebuie să fie într-o echipă.

Sunt probleme financiare. Suntem o familie şi cum am spus, merităm mult mai mult. Toţi băieţii din vestiarul ăla, mi se face pielea de găină, chiar merităm ce e mai bun pe lumea asta şi sperăm că lucrurile bune se vor îndrepta şi către noi”, a declarat Papp, după meci.

Afla mai multe despre: fcsbpetrolulpaul pappsuperliga