Continuă coşmarul pentru Mourinho. Înfrângere usturătoare suferită de Man United contra lui West Ham

Manchester United a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-1 (2-0), de West Ham United, în etapa a şaptea din campionatul Angliei.

Felipe Anderson a deschis scorul rapid, în minutul 5, iar autogolul lui Victor Lindelof, din minutul 43, le-a oferit gazdelor un avantaj liniştitor la pauză. În minutul 71, echipa antrenată de Jose Mourinho a dat semne de revenire, reducând din diferenţă prin Marcus Rashford, dar Marko Arnautovic a refăcut avantajul de două goluri al echipei londoneze, trei minute mai târziu.

S-a terminat 3-1, iar Manchester United a ajuns la trei meciuri la rând fără succes, în toate competiţiile, după ce la mijlocul săptămânii "Diavolii" au fost eliminaţi din Cupa Ligii de divizionara secundă Derby County, iar în runda trecută din Premier League au remizat acasă cu Wolverhampton.

Aflat în conflict cu Mourinho, mijlocaşul francez Paul Pogba a fost titular şi a evoluat până în minutul 70, atunci când a fost înlocuit de Fred.

Au evoluat următoarele echipe:

• West Ham: Fabianski - Zabaleta, Balbuena, Diop, Masuaku - Rice - Yarmolenko (Snodrgass 72'), Noble, Obiang, Anderson (Diangana 90+3') - Arnautovic (Antonio 83')
  • Man Utd: de Gea - Young, Smalling, Lindelof (Rashford 57'), Shaw - McTominay, Matic, Fellaini - Pogba (Fred 70') - Lukaku, Martial (Mata 71')

În urma acestui meci, Manchester United ocupă locul al optulea în Premier League, cu doar zece puncte acumulate în primele şapte runde, în timp ce West Ham se află pe poziţia a 12-a, cu şapte puncte.

Afla mai multe despre: unitedmourinhoinfragere