Cristiano Ronaldo, uriaş şi pentru Portugalia! Superstarul a reuşit o „dublă” în amicalul cu Irlanda

Cristiano Ronaldo continuă forma excelentă de la Al-Nassr şi în tricoul Portugaliei, acolo unde face diferenţă la aproape 40 de ani.

Cristiano Ronaldo, de neoprit şi în tricoul echipei naţionale! Superstarul a făcut show în Portugalia - Irlanda

Echipa naţională a Portugaliei a învins marţi seara, pe teren propriu, scor 3-0, echipa naţională a Irlandei, într-un meci amical disputat la Aveiro.

Joao Felix a deschis scorul pentru Portugalia, în minutul 18 şi naţionala condusă de Roberto Martinez a intrat la pauză cu avantaj de un gol. Partida a fost rezolvată de starul Cristiano Ronaldo, care a marcat două goluri în minutele 50 şi 60.

Lusitanii s-au impus cu 3-0 în faţa Irlandei şi vor pleca în Germania, pentru startul Euro 2024.

Într-un alt meci amical, Irlanda de Nord a învins Andorra cu 2-0, la Murcia, în Spania. Fundaşul Conor Bradley a înscris două goluri în minutele 16 şi 22, iar nord-irlandezii au bifat a doua victorie a anului, după 1-0 cu Scoţia, în deplasare, în luna martie.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldoportugaliairlanda