Cum un gol la ultima fază poate schimba starea de spirit la Rapid: ”Când egalezi în prelungiri, e foarte bine. Băieţii merită felicitaţi”

Rapid

Preşedintele celor de la Rapid, Viorel Moldovan (52 de ani), a tras concluziile după meciul dintre giuleşteni şi CFR Cluj.

Rapid şi CFR Cluj au încheiat la egalitate sâmbătă seara, în Giuleşti, scor 2-2, într-un meci din etapa a doua a Superligii. Atacantul rapidist Albion Rrahmani a ieşit de pe teren, în lacrimi, accidentat.

Moldovan, cuvinte la superlativ despre Chivu: ”Porţile fotbalului românesc sunt foarte deschise”

La finalul meciului, Viorel Moldovan a vorbit despre evoluţia echipei giuleştene pe arena de lângă Podul Grant. Acesta şi-a oferit punctul de vedere şi cu privire la problema medicală a lui Rrahmani.

De asemenea, preşedintele Rapidului a avut de exprimat şi câteva cuvinte despre fostul mare internaţional Cristi Chivu, prezent în Giuleşti, la meci.

”Când egalezi în minutele de prelungiri, normal că e foarte bine. Când nu reuşeşti să câştigi un meci, să faci tot posibilul să nu-l pierzi. Chiar dacă am avut momente de slăbiciune, cred că băieţii merită felicitaţi, că au muncit şi au depus efort.

Nu ştiu situaţia lui Rrahmani, vedem, vom afla. Sperăm să nu fie grav, ca să-l avem apt pentru următoarele jocuri. Orice jucător e important, e o pierdere la fel de importantă pentru echipa noastră.

Până la urmă e bine că ajungem în situaţii de a marca, avem ocazii, sunt momente când nu eşti inspirat. Jocul nostru a suferit, nu e ce ne dorim. Avem momente când nu ştim să interpretăm acest sistem, e de muncă, dar uşor, uşor îl vom pune la punct.

Oricând Cristi Chivu e binevenit în fotbalul românesc, o legendă, un jucător care a câştigat titluri, un antrenor şi decizia e doar la el. Porţile fotbalului românesc sunt foarte deschise pentru Cristi Chivu”, a declarat Moldovan, după meci.

Afla mai multe despre: rapidviorel moldovansuperliga