"Dacă îmi spuneai asta acum cinci ani, nu te credeam nicodată!" VIDEO | Situaţia "ciudată" remarcată de Basarab Panduru

Fotbal intern

Expertul Telekom Sport, Basarab Panduru, s-a declarat uluit de faptul că Mircea Rednic şi Ioan Andone au ajuns să se dueleze din postura de antrenori ai ultimelor două clasate în Liga 1.

"Dacă îmi spuneai acum patru-cinci ani că va fi un meci în care o echipă de pe locul 13 joacă cu echipa de pe locul 14, iar antrenori să fie Mircea Rednic şi Ioan Andone, nu te credeam niciodată", a spus Basarab Panduru, la Telekom Sport, în cadrul emisiunii Minutul 91.

Formaţia Dinamo a câştigat, cu scorul de 1-0, meciul susţinut, luni, în deplasare, în compania echipei FC Voluntari, în etapa a 14-a a Ligii 1. Unicul gol al meciului a fost marcat de Diogo Salomao, în minutul 90+4, din lovitură de la 11 metri, acordată după un henţ al lui Zgrablic.

Este prima victorie pentru Dinamo de când echipa a fost preluată de Mircea Rednic. În urma acestui succes, "câinii" au acumulat 16 puncte şi au părăsit penultima poziţie din clasamentul Ligii 1, urcând până pe locul al nouălea. FC Voluntari este în continuare codaşa Ligii 1, cu doar opt puncte.

Afla mai multe despre: pandururednicandone