Daniel Niculae a anunţat obiectivul clar al Rapidului după victoria cu Sepsi: ”Trebuie să câştigi etapă de etapă!”

Rapid

Rapid a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Sepsi, într-un meci din etapa a şaptea a Superligii.

Sepsi a deschis scorul prin Rondon, în minutul 22, din penalty. Faza a fost dificilă, iar arbitrul a fost nevoit să petreacă 6 minute în faţa ecranului până când un verdict a fost dat.

La doar 6 minute, Sefer a egalat pentru giuleşteni. În minutul 45+2, Ioniţă a închis tabela şi i-a adus Rapidului cele 3 puncte cu o execuţie superbă. După ce Rapida a ajuns pe primul loc în Superligă, Daniel Niculae a anunţat obiectivul clar al echipei.

Oficialul din Giuleşti susţine că băieţii lui Mutu ar trebui să câştige etapă de etapă.

”O victorie importantă, trei puncte aduse din deplasare. Am câştigat împotriva unei echipe foarte bune, care în ultimii ani s-a bătut pentru play-off. Trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ, marţi ne aşteaptă un meci important, de tradiţie, cu ‘U’ Cluj.

În fotbal câştigi sau pierzi, vine etapa următoare şi trebuie să încerci să ai continuitate, să câştigi. Atunci când e vorba de o echipă mare, ca Rapid, trebuie să câştigi etapă de etapă.

Mutu are în componenţa lotului jucători foarte buni, care pot face diferenţa. Atunci când jocul nu este cel pe care şi-l doreşte, ies la iveală aceste sclipiri.

Am făcut un joc bun, am reuşit să înscriem în deplasare ceea ce contează foarte mult. De mâine o vom lua de la capăt, trebuie să muncim”, a spus Daniel Niculae la gsp.ro.

Afla mai multe despre: rapid-daniel niculaesuperligă