Denis Alibec şi-a explicat ieşirea nervoasă din prima repriză a meciului cu Petrolul: "Mă cunoaşteţi, ştiţi că sunt nervos"

Farul Constanța

Denis Alibec a fost protagonistul partidei dintre Petrolul şi Farul, încheiată cu scorul de 1-1.

Atacant al echipei naţionale, Alibec a fost decisiv pentru echipa sa în partida din etapa a 9-a din Superliga. Fotbalistul revenit în Superliga în vara acestui an a înscris un gol la capătul unei acţiuni individuale.

"Şeptarul" constănţenilor a avut parte şi de un moment mai puţin plăcut, în prima repriză a partidei de la Ploieşti. Alibec s-a certat cu Narek Grigoryan, colegul său din compartimentul ofensiv, în urma unei pase greşite primite din partea acestuia.

Campion al României alături de Farul în urmă cu două sezoane, Alibec a dezvăluit faptul că şi-a cerut scuze faţă de colegul său, iar problema nu a fost de durată.

Denis Alibec: "Sunt supărat când nu sunt răsplătit"

"Ei marchează mereu în ultimele minute, n-am reuşit să gestionăm situaţia. ne-am retras puţin, n-am mai pus probleme în atac, am făcut faulturi prosteşti şi până la urmă au reuşit să înscrie.

Am scăpat singur, ştiam că se aruncă fundaşii lor centrali. Sunt bucuros că am reuşit să marchez, că am reuşit să ies sănătos de pe teren, m-am simţit foarte bine, cred că sunt pregătit să joc 90 de minute.

Na, mă cunoaşteţi, ştiţi că sunt nervos, sunt supărat când nu sunt răsplălit. Mi-am cerut scuze faţă de el şi nu este nicio problemă. Cred că ar trebui să avem mai multă încredere în noi, că putem să prindem play-off-ul, asta ne dorim, dacă continuăm aşa o să ne fie foarte greu.", a declarat Denis Alibec, la flash interviu.

Afla mai multe despre: farul constantadenis alibecpetrolulnarek grigoryan