Dezastru pentru Denis Drăguş. Băgat de antrenor la pauză, scos în prelungiri şi distrus după meci: ”Deconectat. Evoluţia lui, un eşec"

Stranieri

Atacantul român Denis Drăguş (25 de ani) a fost criticat dur de antrenorul său de la Trabzonspor, Senol Guneş (72 de ani).

Drăguş, meci de coşmar cu Beşiktaş. Antrenorul a făcut ce a vrut cu el. După meci, a dat de pămănt cu atacantul român

Trabzonspor a încheiat la egalitate, pe teren propriu, cu Beşiktaş, scor 1-1, în etapa a cincea din Superliga Turciei.

Gazdele au jucat în ”10” încă din minutul 13, după ce Visca a luat ”roşu” direct şi a fost eliminat. Totuşi, chiar şi aşa, Yokuslu a deschis scorul în minutul 17.

Dar avantajul echipei gazdă nu a durat prea mult timp. Fernandes a egalat pentru oaspeţi, în minutul 39. În repriza a doua nu s-au mai marcat goluri.

Denis Drăguş s-a aflat într-o situaţie inedită în acest meci. Atacantul român a fost rezervă şi introdus pe teren la pauză.

Însă nu a terminat partida pe teren. Din cauza evoluţiei extrem de modeste, antrenorul Senol Guneş a decis să-l scoată pe român în minutul 90+6, iar după meci l-a criticat dur.

"Drăguş a fost deconectat de la meci! Am decis după ceva timp să îl scot. Putem privi evoluţia lui ca pe un eşec", a transmis Senol Guneş, conform turcilor de la Kuzeyekspres.

În trei meciuri jucate în acest sezon de campionat pentru Trabzonspor, Denis Drăguş încă nu a reuşit să marcheze la echipa la care s-a transferat chiar în timpul Campionatului European din Germania.

Totuşi, Drăguş a reuşit să spargă gheaţa pentru noua sa echipă în preliminariile Europa League, când a punctat cu slovacii de la Ruzomberok. Între timp, Trabzon a părăsit cupele europene.

Afla mai multe despre: denis dragusstranieriturcia