Dialog incendiar în direct la TV. Becali, pus pe glume cu Şumudică: "I-a spus deja Şucu să mai înveţe ca să ajungă la nivelul meu"

Fotbal intern

FCSB a pierdut meciul cu Rapid, scor 0-2, însă Gigi Becali a fost mulţumit de prestaţia echipei sale. Patronul campioanei României a făcut chiar şi glume cu Marius Şumudică.

Gigi Becali a intrat în direct la Prima Sport şi a vorbit despre partida pe care echipa sa a pierdut-o în faţa Rapidului. Prezent în studio, Marius Şumudică a fost şi el luat la întrebări de patronul FCSB-ului.

• Becali: Cred că s-a supărat Şumudică... Nu era ofticat acolo în studio?
  • Şumudică: De ce să fiu supărat? Rapid e o echipă care nu ştie să joace atac poziţional, iar FCSB, fără mulţi titulari, a condus jocul. Asta spune multe.
  • Becali: Şumudică mai trebuie să facă şcoală ca să ajungă să concureze cu mine. Mai are nevoie de grade ca să-i dea Şucu bagheta. I-a spus Şucu să mai înveţe puţin ca să ajungă de talia lui Becali.
  • Şumudică: O să mă pregătesc.
  • Becali: Eu plecam la Liverpool, că am avut ofertă, eu cu Mircea Lucescu voiam să mă lupt. Ce Petrescu, ce Şumudică? Nu mă interesează de Neil Lennon, am renunţat la 30 de milioane de euro de la Liverpool ca să mă lupt cu Lucescu. Mi-ar fi plăcut să fie Şumudică la Rapid, eu glumesc acum cu el, e acolo în studio, nu intru în polemici cu el.
  • Şumudică: Nu-mi permit eu să intru în polemici, sunteţi patron şi băgaţi bani, iar eu sunt antrenor. Eu sunt acasă, sunt liniştit, mă ocup de altceva acum.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Rapid - FCSB 2-0

Rapid Bucureşti a învins-o, duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, pe campioana României, FCSB, în ultimul meci al Superligii din acest sezon.

Funsho Bamgboye a deschis scorul în Giuleşti, în minutul 11, nigerianul reluând în plasă mingea respinsă în faţă de Andrei Vlad la şutul lui Krasniqi. După gol, marcatorul a fost înlocuit, el acuzând probleme medicale. Portarul gazdelor, Ungureanu a respins excelent la lovitura de cap a lui Miculescu, din minutul 38, însă cei care au înscris au fost tot giuleştenii, în minutul 42, prin Petrila.

Ungureanu a mai avut o intervenţie la şutul lui Alhassan, din minutul 45+1, şi gazdele au intrat cu avantaj de două goluri la pauză.

S-a încheiat 2-0 pentru Rapid, care termină pe ultimul loc din play-off, al şaselea, cu 32 de puncte.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

• RAPID: B. Ungureanu - Onea, Săpunaru (I. Cristea 46), P. Iacob, Borza - Oaidă, Kait (Emmers 46), Hasani (Papeau 64) – E. Krasniqi, A. Rrahmani (Burmaz 73), Funsho Bamgboye (Petrila 14). ANTRENOR: Bogdan Lobonţ
  • FCSB: A. Vlad – V. Creţu, Haruţ, Chiricheş, Panţîru (Luis Phelipe 64) – Baba Alhassan (Pandele 69), Lixandru, Al. Băluţă (M. Toma 78) – Antwi (Pădurariu 78), Miculescu, D. Popa (Radaslavescu 46). ANTRENOR: Elias Charalambous

Afla mai multe despre: becali