EURO 2024 | Anglia - Slovenia 0-0. Englezii au avut un gol anulat pentru ofsaid

EURO 2024 | Anglia - Slovenia 0-0. Englezii au avut un gol anulat pentru ofsaidgalerie foto

EURO

Anglia - Slovenia se joacă astăzi, de la ora 22:00, LIVE TEXT pe orangesport.ro.

UPDATE

Clasament Grupa C:

1. Anglia 5p

2. Danemarca 3p

3. Slovenia 3p

4. Serbia 2p

La şase ani şi jumătate de la ultima întâlnire directă, Anglia şi Slovenia joacă în ultima etapă a grupelor la EURO 2024. În octombrie 2017, Harry Kane a marcat unicul gol al victoriei obţinute de englezi, în minutul 90+4, în preliminariile Cupei Mondiale din 2018. Acum, cele două naţionale luptă pentru calificarea în optimile turneului final din Germania.

Min 90: Final de meci.

Min 70: Schimbare Anglia: Saka este înlocuit de Cole Palmer!

Min. 46 A început repriza secundă.

Pauză: Anglia - Slovenia 0-0

Min 40: Ocaize Anglia! Harry Kane trece şi el pe lângă deschiderea scorului.

Min 35: Foden şutează din lovitură liberă, dar Oblak reţine balonul fără probleme.

Min 19: Anglia trimite balonul în poartă prin Saka, dar golul este anulat pentru ofsaid.

Min 1: A început partida!

Anglia este liderul grupei C, după primele două etape disputate, însă evoluţiile naţionalei pregătite de Gareth Southgate au lăsat mult de dorit. Anglia s-a impus la limită, cu mari emoţii, scor 1-0, în faţa Serbiei, graţie golului marcat de Bellingham, apoi a avut o evoluţie ştearsă în remiza cu Danemarca, scor 1-1.

De partea cealaltă, Slovenia a făcut meciuri foarte bune în primele două etape disputate, etape în care a scos două remize, scor 1-1. După ce i-a încurcat pe danezi, slovenii au fost aproape de o mare surpriză în faţa Serbiei. Naţionala lui Oblak, starul lui Atletico Madrid, a condus până în minutul 90+4, când Jovic a reuşit să restabilească egalitatea.

Anglia - Slovenia LIVE TEXT, astăzi, de la ora 22:00, pe orangesport.ro

Anglia - Slovenia se joacă astăzi, de la ora 22:00, în format LIVE TEXT pe orangesport.ro.

Afla mai multe despre: anglia sloveniarezultate euro 2024