FOTO | Oţelul a marcat, iar Dorinel Munteanu şi-a ieşit din minţi! Gesturi disperate la adresa oamenilor săi, după golul fantastic al lui Rusevic

Cupa României

Dorinel Munteanu rămâne un antrenor exigent, indiferent de momentul traversat de echipa sa. După ce Oţelul a deschis scorul în finala Cupei României, principalul a făcut gesturi disperate spre oamenii săi de pe banca de rezerve.

Dorinel Munteanu, neschimbat! S-a enervat când a văzut cum au reacţionat cei de pe bancă la golul marcat de Rusevic

Finala Cupei României le-a adus faţă în faţă pe Corvinul Hunedoara şi Oţelul Galaţi, într-un meci programat miercuri, de la 20:30, live text pe Orangesport.ro. Surprizele competiţiei au oferit o primă repriză interesantă, cu echipa din Superliga care a deschis scorul.

În minutul 27, Oţelul a trecut în avantaj, datorită unui gol superb. Anes Rusevic, atacantul titularizat în centru, a trimis în vinclu mingea dintr-o lovitură liberă executată perfect, iar euforia a cuprins tabăra echipei din Moldova.

Camerele s-au mutat pe banca tehnică a Oţelului, unde rezervele sărbătoreau. Nu pentru mult timp, întrucât Dorinel Munteanu a făcut gesturi disperate spre fotbalişti, pentru a lua loc şi pentru a rămâne concentraţi la miza partidei.

Apoi, "Neamţul" a văzut că inclusiv cei din staff se bucurau şi sărbătoreau golul şi i-a aşezat înapoi pe scaune, cu acelaşi patos.

Rusevic, cel care a deschis scorul, a venit lângă Dorinel Munteanu, iar antrenorul şi-a păstrat atitudinea şi a îndemnat la concentrare.

De altfel, Corvinul Hunedoara a reuşit să egaleze până la pauză, în minutul 39, când Coman a marcat din interiorul careului.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Afla mai multe despre: dorinel munteanudorinel munteanu otelul galatifinala cupa romanieicorvinul hunedoara otelul galati