FOTO | Surpriză de proporţii! Ianis Hagi a intrat pe teren la Rangers şi a fost decisiv cu pasa de gol. Reacţia publicului spune totgalerie foto

Exilul lui Ianis Hagi la echipa a doua a lui Rangers a luat sfârşit. Internaţional român de 25 de ani a fost introdus pe teren de Philippe Clement, în etapa a şaptea din campionatul Scoţiei, iar publicul de pe Ibrox a reacţionat imediat.

UPDATE | Desfăşurare incredibilă pentru fotbalistul român. Introdus la pauză pe teren, Ianis Hagi a fost eliminat în minutul 79 pentru o intrare pe tibia unui adversar. Deşi arbitrul a acordat iniţial cartonaşul galben, la VAR decizia a fost schimbată şi s-a acordat cel roşu.

Minunea s-a produs! Publicul a reacţionat la intrarea lui Ianis Hagi pe gazon pentru Rangers

Ianis Hagi a rămas pe poziţii la Rangers, acolo unde a fost trimis la echipa a doua în acest sezon. Fără şanse după revenirea din LaLiga, unde a fost împrumutat, Ianis Hagi a reacţionat în urmă cu câteva săptămâni şi a rămas tare pe poziţii, pentru a reintra în cărţile primei echipe, deşi Gică Hagi a acuzat un joc necurat al scoţienilor

Momentul fiului lui Gică Hagi a avut loc, în cele din urmă, duminică seara, atunci când a bifat primele minute pe teren pentru Rangers, cu care mai are contract până în mai 2026.

În etapa a şaptea din campionatul Scoţiei, Ianis Hagi a fost introdus pe teren în Rangers - St. Johnstone la pauză, când echipa de tradiţie conducea deja cu 1-0.

Cu numărul 30 pe spate, Ianis Hagi şi-a făcut apariţia la mijlocul terenului şi a alergat pentru a-şi ocupa poziţia pe teren.

Au fost aplauze pe Ibrox în momentul intrării lui Ianis Hagi, iar clipa fericită pentru român a continuat.

Crainicul i-a strigat prenumele, iar publicul a continuat cu numele de familie făcut celebru de tatăl său.

Camera care a transmis meciul lui Rangers s-a mutat apoi pe o fană, care a avut un mesaj scris: "Welcome back Hagi", cu literele colorate în steagul României.

Ianis Hagi a pasat decisiv pentru Rangers, la primul meci de la revenire

Iar fotbalistul român şi-a pus rapid amprenta asupra jocului. În minutul 58 şi aflat în centrul terenului, Ianis Hagi a pasat către Cerny în marginea careului.

Atacantul lateral şi-a driblat adversarul direct şi a marcat cu un şut la a doua bară pentru 2-0.

Ianis Hagi a fost în grupul de jucători care se bucura pentru a doua reuşită a lui Rangers.

Afla mai multe despre: ianis hagiianis hagi rangersrangers