Ghinion la început de sezon. Man a ratat un penalty obţinut de Mihăilă, în Cupa Italiei, chiar sub ochii selecţionerului Lucescu

Stranieri

Dennis Man a ratat un penalty obţinut de Vali Mihăilă, în meciul pe care Parma l-a jucat contra lui Palermo, în Cupa Italiei.

Man, debut cu stângul în noul sezon. La primul meci oficial, a ratat un penalty obţinut de Mihăilă

Parma a început noul sezon din fotbalul italian, în faza 16-milor de finală din Cupa Italiei, contra celor de la Palermo.

Cei doi internaţionali români, Dennis Man şi Vali Mihăilă, au fost titulari la ”cruciaţi”, dar a fost o primă repriză plină de ghinion pentru aceştia.

Mai exact, în minutul 19 al meciului cu Palermo, Mihăilă a obţinut un penalty, cu ajutorul VAR, dar Man a ratat lovitura de la 11 metri.

Portarul advers l-a ghicit pe român şi a apărat execuţia trimis de fotbalistul român. Astfel, Dennis Man nu a reuşit să marcheze primul gol al Parmei din acest sezon.

La acest meci a asistat şi Mircea Lucescu, noul selecţioner al naţionalei României, care este în aceste zile în Italia pentru a vedea la treabă mai mulţi tricolori.

Iar acest penalty ratat a avut consecinţe uriaşe pe tabelă. Chiar în prelungrile primei reprize, Palermo a reuşit să deschidă socrul, prin Roberto Insigne. Acesta a fost şi scorul final, 1-0 pentru Palermo.

Dennis Man a avut un presezon în care a arătat o formă bună de joc la Parma, dar care nu s-a materializat şi în primul meci oficilal al ”cruciaţilor” din noul sezon.

De asemenea, nu trebuie uitat faptul că Man a ratat recent un penalty şi în tricoul naţionalei României, în amicalul cu Bulgaria (0-0), dinaintea Campionatului European.

Afla mai multe despre: dennis manvali mihailamircea lucescuparmacupa italiei