Descarcă aplicația: orange sport Live TV Orange Sport: 1 2 3 4

Gloria Buzău, învinsă de Şelimbăr, în play-off-ul Ligii 2. Echipa lui Prepeliţă avea nevoie de un punct pentru a promova matematic

Liga 2

CSC Şelimbăr a reuşit să câştige meciul disputat contra celor de la Gloria Buzău, în play-off-ul Ligii 2. Astăzi s-au jucat şi meciuri din faza play-out-ului.

Buzău încă nu a obţinut promovarea matematică în Superligă. Avea nevoie de un singur punct, dar a pierdut

CSC Şelimbăr a învins-o vineri, 3 mai, pe teren prppriu, pe Gloria Buzău, scor 2-1, într-un meci din etapa a opta a play-off-ului ligii secunde.

La Cisnădie, buzoienii au deschis scorul în minutul 13, prin Daniel Benzar, dar gazdele au egalat în minutul 32, când a înscris Stefan Visic.

Tot Visic a marcat, în minutul 72, golul prin care Şelimbăr reuşeşte a doua victorie din play-off, 2-1 cu Gloria Buzău.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Buzău mai are două etape pentru a promova

Echipa antrenată de Andrei Prepeliţă ar fi putut promova matematic în Superligă dacă lua un punct din această confruntare.

CSC Şelimbăr, echipă fără drept de promovare, se află pe locul al treilea în clasament, cu 49 de puncte, iar Gloria Buzău este a patra, 45 de puncte.

Aceasta a fost prima victorie în play-off pentru echipa lui Claudiu Niculescu, dar şi primul eşec pentru buzoieni.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange