Gluma prin care Giorgio Chiellini a rezumat parcursul Franţei la EURO 2024! "Este cel mai bun atacant"

Giorgio Chiellini (39 de ani), campionul european cu Italia, în 2021, a lansat o glumă, după ce a urmărit calificarea Franţei în sferturile de finală ale EURO 2024, în urma meciului cu Belgia.

Gluma făcută de Giorgio Chiellini după ce Franţa a beneficiat de încă un autogol la EURO 2024

Echipa naţională a Franţei a învins luni, la Dusseldorf, scor 1-0, echipa naţională a Belgiei, în optimile de finală ale Euro 2024. Franţa s-a calificat în sferturi cu un autogol al lui Vertonghen.

Saliba a trimis puţin pe lângă poartă, în minutul 74, anunţând parcă autogolul lui Vertonghen, din minutul 85, fundaşul belgian deviind şutul lui Kolo-Muani.

Imediat după cele 90 de minute din meciul de calibru, Giorgio Chiellini a intervenit şi a făcut referire la prestaţia francezilor la Campionatul European.

„Autogol este cel mai bun atacant al Franţei”, a spus marele fundaş italian, la Fox Sports.

El a făcut referire la modul inedit în care Franţa a avansat din grupe până în fazele eliminatorii. Francezii au beneficiat de două autogoluri până în faza sferturilor de finală.

În grupe, Franţa a învins Austria datorită autogolului lui Max Wober, iar în remiza cu Polonia punctul a fost obţinut datorită lui Mbappe, care a transformat o lovitură de pedeapsă.

Suporterii pot urmări toate meciurile turneului final Euro 2024, în direct, în Parcul Titan, pe Insula Euro! In fiecare seară, un DJ va întreţine atmosfera pe insulă. Pe 2 iulie, la ora 21.00, după meciul România-Olanda, va concerta Cabron.

Evenimentul este susţinut de Betano şi Hidroelectrica.

Afla mai multe despre: giorgio chiellinigiorgio chiellini franta belgiafranta belgia euro 2024