"Hai că ne iau la mişto!" VIDEO | Momentul în care Edi Iordănescu a decis să scoată echipa de pe teren! Cum i-a răspuns arbitrul

Fotbal intern

Meciul amical dintre Gaz Metan Mediaş şi divizionara secundă engleză Charlton Athletic s-a încheiat într-un mod deloc prietensc.

UPDATE | Noi imagini de la partida amicală dintre Gaz Metan Mediaş şi Charlton Athletic, încheiată prematur, după ce Edi Iordănescu a decis să-şi scoată echipa de pe teren. Într-un clip postat de clubul englez se vede cum Edi Iordănescu şi colaboratorii săi insistă ca meciul să continue, dar cer ca cei doi eliminaţi să poată fi înlocuiţi, aşa cum se procedează de obicei în partidele amicale. Adversarii sunt de acord, însă centralul Raul Mateo refuză, iar acesta e momentul în care Edi Iordănescu decide să-şi cheme jucătorii la margine. "Hai că ne iau la mişto!", exclamă tehnicianul de la Gaz.

În minutul zece al reprizei a doua, la scorul de 1-0 pentru Charlton, Edi Iordănescu a decis să îşi scoată echipa de pe teren, după ce arbitrul partidei ar fi acordat erounat un penalty pentru englezi. Faultul ar fi avut loc în afara careului, iar decizia centralului l-a scos din sărite pe tehnicianul român.

Înaintea meciului, Edi Iordănescu a avut o discuţie amicală cu tehnicianul lui Charlton, fostul internaţional englez Lee Bowyer.

Gaz Metan a încheiat astfel stagiul de pregătire din Spania cu o înfrângere prin abandon. Ardelenii au mai înregistrat două succese, 2-0 cu Lincoln (prima ligă din Gibraltar) şi 3-0 cu Algeciras (liga a treia din Spania), precum şi o remiză, 0-0 cu Kilmarnock (locul 3 în  prima ligă din Scoţia).

Echipa lui Edi Iordănescu debutează în noua ediţie a Ligii 1 pe 15 iulie contra nou-promovatei Chindia Târgovişte.

Afla mai multe despre: gaz metan