Ianis Hagi şi-a luat la revedere de la Deportivo Alaves! Mesajul postat pe reţelele de socializare

Alaves a remizat în ultimul meci al sezonului din La Liga, scor 1-1, în deplasare, contra lui Las Palmas.

Ianis Hagi, mesaj pentru suporterii lui Alaves după ultimul meci

Ianis Hagi a fost în premieră integralist în acest sezon de LaLiga pentru Alaves şi a avut o prestaţie solidă. SofaScore l-a notat pe Hagi cu 7 pentru evoluţia din jocul cu Alaves.

În minutul 37, Ianis Hagi a primit cartonaşul galben, la scorul de 0-0, la scurt timp după ce Giuliano Simeone a ratat un penalty pentru Alaves.

În minutele de prelungire, mijlocaşul român a încercat să înscrie un gol din propria jumătate, însă mingea a trecut pe lângă poarta gazdelor.

Pentru Ianis Hagi a fost ultimul meci în tricoul lui Alaves. Acesta va urma să se întoarcă la Rangers, echipă ce a ratat titlul şi Cupa în Scoţia în detrimentul marei rivale Celtic.

Fotbalistul şi-a luat, azi, la revedere de la echipa din Spania.

”Glorios! A fost o plăcere, Deportivo Alaves”, a scris fiul ”Regelui” pe Instagram.

• 2,5 milioane de euro este cota de piaţă a mijlocaşului român, potrivit transfermarkt.com.

Afla mai multe despre: ianis hagialavesspania