Ionuţ Chirilă, propunere inedită pentru Musi, după golul marcat lui U Cluj: ”I-aş da şapte minute”. Are legătură cu finala EURO 2024 | VIDEO

Alex Musi a impresionat multă lume după ce a marcat pentru FCSB în prima etapă din noul sezon al Superligii României.

Musi, în locul lui Yamal în echipa Spaniei? A fost lansată şi această ipoteză

FCSB, campioana din sezonul trecut, a început noua ediţie a Superligii cu o remiză, pe teren propriu, scor 1-1, cu U Cluj.

Golurile au fost marcate de Musi ’51, pentru FCSB, şi Dan Nistor ’57, din penalty, pentru U Cluj.

Musi a reuşit să înscrie un gol din afara careului, reuşită care l-a impresionat pe patronul clubului, Gigi Becali, cunoscut pentru sentimentele sale negative faţă de regula U21.

Tehnicianul Ionuţ Chirilă a văzut şi el golul frumos înscris de tânărul jucător al FCSB-ului şi a rămas uimit. A lansat următorul scenariu: l-ar vedea jucând în finala EURO 2024 în echipa Spaniei.

”Dragii mei, Musi, după execuţia genială şi biomecanica lovirii mingii că a fost un nivel de dificultate ridicat, i-aş da şapte minute în finala Campionatului European în echipa Spaniei, ca să fie şi el fericit. Aşa avem şi noi un jucător român în finala Europeanului”, a declarat Ionuţ Chirilă, la Prima Sport.

Acesta a fost completat de Constantin Zotta: ”Ah, să joace în locul lui Yamal”, a glumit fostul arbitru român.

Alex Musi a revenit pentru acest sezon la FCSB, după ce în stagiunea precedentă a fost împrumutat la Petrolul.

Pentru ploieşteni, Musi a jucat în 39 de meciuri şi livrat cinci goluri şi patru pase decisive.

Afla mai multe despre: fcsbalex musiionut chirilaspaniaeuro 2024