Ironia lui MM Stoica după Petrolul - FCSB: ”Am mai văzut. La Bistriţa în 1992. Toamna”

FCSB a fost egalată dramatic în minutul 90+4 în meciul de pe propriul teren cu Petrolul.

MM Stoica, ironii la adresa arbitrajului meciului FCSB - Petrolul Ploieşti

La reuşita ploieştenilor, campioana României a cerut un fault la o intervenţie asupra lui Şut, iar Mihai Stoica a condamnat şi decizia centralului Vidican de a-l elimina pe Mihai Popescu.

La o zi după meci, MM Stoica, managerul general al FCSB, a revenit cu o serie de ironii la adresa lui  Costreie Sorin.

"Diseară pe Prima Sport 1, de la 20.30, câteva cuvinte şi despre prestaţia domnului Costreie, arbitrul VAR căruia nu i s-a părut neregulamentar atacul cu talpa asupra lui Adrian Şut în faza premergătoare golului egalizator.

Câteva cuvinte şi despre prestaţia domnului Costreie, arbitrul VAR căruia nu i s-a părut neregulamentar atacul cu talpa asupra lui Adrian Şut în faza premergătoare golului egalizator.

Aseară, la cald, am spus că nu putea interveni pentru că aveam senzaţia că intrasem în posesie, doar că băteam câmpii.

Am spus şi că n-am mai văzut aşa ceva. Îmi prezint scuzele acum. Am mai văzut. La Bistriţa în 1992. Toamna", a scris Mihai Stoica pe reţelele de socializare.

FCSB - Petrolul 1-1

FCSB a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu Petrolul, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

Campioana României a deschis scorul în minutul 3, prin Băluţă, iar oaspeţii au egalat pe final, în minutul 90+4, prin Tudorie.

În minutul 30, de la gazde a fost eliminat Mihai Popescu.

În urma acestui rezultat, FCSB a rămas pe locul 10 în clasament, cu 10 puncte obţinute, în timp ce Petrolul se află pe poziţia a 6-a, cu 15 puncte.

• FCSB: Târnovanu- Creţu, Dawa, M. Popescu, Radunovic- Şut, Olaru (Edjouma ’75), Tănase (Baeten ’67) - Oct. Popescu (Musi ’67), Bîrligea (Alhassan ’46), Băluţă (Miculescu ’46). Antrenor: Elias Charalambous.
  • Petrolul: Zima- Hanca (Bratu ’46), Papp, Huja, Dumitriu- Keita, Rădulescu (Tolea ’84), Jesus (Radu ’27), Jyry, Grozav (Bempah ’14) - Tudorie. Antrenor: Sanjin Alagic

Afla mai multe despre: mm stoicafcsbpetrolul