Jude Bellingham l-ar fi insultat pe arbitrul meciului Real Madrid - Espanyol. Englezul ar putea fi suspendat

Real Madrid

Jucătorul englez Jude Bellingham a fost filmat în timp ce îl insulta pe arbitrul meciului câştigat de Real Madrid, scor 4-1, cu Espanol Barcelona, în campionatul Spaniei.

Jude Bellingham l-ar fi insultat pe arbitrul meciului Real Madrid - Espanol Barcelona. Englezul ar putea fi suspendat

Jude Bellingham a părut destul de tensionat pe tot parcursul meciului, iar în cele din urmă a fost sancţionat în minutul 81 cu un cartonaş galben. Furios după un duel cu José Gragera, englezul a cerut în zadar un cartonaş galben pentru adversarul său, însă el a fost cel sancţionat pentru proteste. Şi mai enervat, fostul jucător al Borussiei Dortmund a adresat apoi o insultă arbitrului.

Potrivit Marca şi Mundo Deportivo, imaginile surprinse de televiziuni arată cum Bellingham a strigat „Eşti un rahat” sau „Ce rahat”, insulte pe care arbitrul nu le-a auzit.

Dacă aceste remarci se confirmă, jucătorul ar putea fi suspendat.

Antrenorul Carlo Ancelotti, la rândul său, se pare că nu a vrut să-şi asume niciun risc, înlocuindu-l pe numărul 5 la trei minute după cartonaşul galben pentru a-l introduce pe Antonio Rüdiger.

Afla mai multe despre: real madridjude bellingham,