Liviu Ciobotariu, dezamăgit după înfrângerea clară suferită cu Sepsi: "Acesta este lotul, cu el vom merge la luptă. Nu avem ce face"

FC Botoșani

Liviu Ciobotariu, antrenorul celor de la FC Botoşani, a vorbit la capătul înfrângerii echipei sale de pe terenul celor de la Sepsi Sf. Gheorghe, cu scorul de 3-0.

Antrenorul botoşănenilor a tras o serie de concluzii în urma eşecului suferit la Sf. Gheorghe, cu scorul de 3-0. Sepsi a reuşit să spargă seria de înfrângeri consecutive şi să se impună în faţa celor de la FC Botoşani. Debeljuh, Alimi şi Oberlin au înscris pentru echipa lui Valentin Suciu.

Liviu Ciobotariu: "Au fost greşeli în lanţ"

"Am făcut o primă repriză destul de bună, adversarul nu ne-a pus în dificultate doar la o singură acţiune, am luat gol.

Ca şi puncte pozitive am avut o posesie bună, am încercat, am dus mingea până în ultimii 30 de metri, acolo nu ne-am descurcat deloc, n-am reuşit să băgăm mingea în poartă, este o veche problemă a noastră. În 8-9 meciuri am marcat doar 5 goluri, foarte puţin pentru o echipă care vrea să rămână în prima ligă.

Trebuie să fim puternici, este adevărat că în ultimele trei etape n-am arătat foarte rău. Cel puţin la meciul de acasă cu Petrolul am avut multe situaţii de a marca, am dus mingea bine până în ultimii de 30 metri, dar la finalizare suntem foarte, foarte restanţi.

Am spus, sunt dezamăgit pentru că până la urmă ducem jocul bine dar nu reuşim să înscriem. Au fost greşeli în lanţ, şi la primul gol şi la la treilea gol când ne-am lăsat descoperiţi, la golul doi s-a rupt puţin echilibrul, la penalty, n-am apucat să vad.", a declarat Liviu Ciobotariu, la flash interviu.

Ciobotariu a vorbit şi despre Hervin Ongenda, fotbalistul revenit la FC Botoşani la insistenţe finanţatorului echipei, Valeriu Iftime.

"Hervin Ongenda n-are ritm de joc, abia a venit, i-am dat azi 45 de minute ca să-l am cât de cât pregătit pentru meciul următor. Acesta este lotul, cu el vom merge la luptă, nu avem ce face, până la urmă trebuie să ne descurcăm aşa cum suntem. Trebuie să muncim mai mult pentru că avem nevoie de mai multă agresivitate şi în antrenamente dar şi în meciurile oficiale, după minutul 60-70 s-a rupt echilibrul.", a mai spus Ciobotariu.

Afla mai multe despre: fc botosanisepsiliviu ciobotariusuperliga