Liviu Ciobotariu nu şi-a menajat jucătorii după CFR - Botoşani 3-0: ”Nu înţeleg” Ce a declarat antrenorul moldovenilor

Superliga

FC Botoşani a fost zdrobită de CFR Cluj, scor 0-3, într-un meci din etapa a şaptea a Superligii. La finalul partidei, Liviu Ciobotariu, antrenorul formaţiei oaspete, a tras concluziile şi nu a dat notă de trecere prestaţiei jucătorilor săi.

”Am arătat rău în această seară. Nu am fost deloc în joc. Nu am avut niciun moment pozitiv, doar o primă repriză în care nu am primit gol, dar în care am fost dominaţi.

Nu am avut agresivitate, posesie, luciditate. Este un joc de la care aveam mai multe aşteptări, dar am trecut pe lângă el şi sunt dezamăgit, pentru că puteam să arătăm mult mai bine.

Nu am avut spirit, nu am avut atitudine. Am fost temători. Nu înţeleg de ce, pentru că este început de campionat.

Nu am avut curaj să pasăm, nu ne-am demarcat între linii, am fost  greoi. Lucrurile nu au fost în regulă”, a spus Liviu Ciobotariu, după CFR Cluj - FC Botoşani 3-0.

CFR Cluj - FC Botoşani 3-0

În prima repriză  FC Botoşani a rezistat în Gruia, cu şansă, fără să primească gol, însă clujenii au rezolvat problema în minutul 52, când Mohammed Kamara a pasat şi Nkololo a deschis scorul. Djokovic a majorat diferenţa pentru gazde, din lovitură liberă, în minutul 70, pentru ca Robert Filip să înscrie pentru 3-0 în minutul 87. CFR Cluj s-a impus la scor de forfait şi e pe locul 5 în Superligă, cu 10 puncte. FC Botoşani a bifat a patra înfrângere şi are 6 puncte, fiind pe locul 13.

Echipele care au evoluat:

• CFR CLUJ: M. Popa – F. Iacob (Mogoş 46), Aly Abeid, Bolgado (Kresic 76), Simas Rocha – A. Fică, Djokovic (R. Filip 85), A. Păun (Artean 82) - Nkololo, L. Munteanu, M. Kamara (Korenica 85).
  • FC BOTOŞANI: Kukic - Matricardi, G. Miron (Francisco Junior 67), Şeroni - Ale Diez, Ed. Florescu (Chică-Roşă 67), Aldair Caputo (Mouaddib 75), Ţigănaşu - L. Fulop (Kaprof 54), E. Lopez, Bodişteanu (G. David 74).

Afla mai multe despre: fc botoşaniliviu ciobotariu