Lobonţ, distrus pentru decizia luată cu FCSB: „Îl vindeai cu încă două milioane dacă nu făceai prostia asta!” | EXCLUSIV

Rapid

Rapid a câştigat derby-ul cu FCSB, scor 2-0, în play-off-ul Superligii României.

Bogdan Lobonţ, criticat pentru decizia luată în Rapid - FCSB

Antrenorul de la Rapid a făcut o schimbare controversată însă, iar experţii au comentat imediat decizia sa. În minutul 73 al meciului cu FCSB, Lobonţ l-a scos de pe teren pe Albion Rrahmani, cel care avea şansa să fie golgheter în România dacă înscria un gol.

Bogdan Cosmescu a criticat schimbarea lui Lobonţ şi nu a găsit nicio explicaţie posibilă, deşi tehnicianul a explicat la interviu că a vrut ca publicul să-i ofere un „standing ovation” atacantului kosovar.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

„Mi se pare de discutat chestiunea cu Rrahmani. Mai dădea încă două goluri şi îl vindeai cu două milioane în plus, că putea fi golgheterul României. Nu îl schimbi în minutul 73.

Ţi se pare că savurează standing ovation-ul? Uite cum iese de pe teren, cu capul în pământ, auzi la el, standing ovation...Nu are nicio logică să-l schimbi. Poate obţinea un penalty, executa el, dădea şi el gol. Ce prostie, pe cuvântul meu.

Există explicaţia asta cu standing ovation, dar îl schimbai în minutul 90+3, nu aşa”, a spus Bogdan Cosmescu în cadrul emisiunii „Minutul 91”.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Ce a declarat Bogdan Lobonţ după meciul cu FCSB

„Pot să spun că mă bucură că am reuşit să încheiem sezonul cu o victorie. Am reuşit să avem o prestaţie cât de cât solidă.

Am ratat mult, din poziţii favorabile. Energia şi atenţia jucătorilor trebuie canalizată în direcţia asta. În rest, băieţii au calitate şi pot să dea mai mult pentru tricoul Rapidului.

Sunt fericit că am câştigat după o serie de patru înfrângeri. E un nou început pentru toată lumea. Mâine dimineaţa o luăm de la capăt.

Răbdare (n.r. - în privinţa noului antrenor). Nu pot eu să vorbesc din moment de clubul încă nu a comunicat. E o eventuală decizie a clubului. Eu, deocamdată, nu ştiu. De asta vă cer rămbdare”, a spus Bogdan Lobonţ la conferinţa de presă de la finalul meciului cu FCSB.

Afla mai multe despre: bogdan cosmescubogdan lobontrapid