Maccabi Tel Aviv – FCSB | Cote de neratat la Betano

Drumul FCSB-ului spre grupele Champions League trece prin Ungaria sau se opreşte acolo. ”Roş-albaştrii” sunt obligaţi să o bată pe Maccabi în timpul regulamentar, în prelungiri sau la penalty-uri ca să meargă în turul 3 preliminar.

Bani mai mulţi în Champions League

Pentru FCSB, miza returului cu Maccabi Tel Aviv este uriaşă. Pe lângă performanţa sportivă, ”roş-albaştrii” ar putea face un pas important spre faza grupelor. Acolo, clubul lui Becali şi-ar rotunji conturile indiferent de rezultate. Peste 20 de milioane de euro sunt asigurate pentru fiecare echipă care ajunge la ”masa bogaţilor”.

”Bookmakerii” se aşteaptă la un duelechilibrat între Maccabi şi FCSB, la fel ca în tur (1-1). Campioana Israelului a avut pauză între cele două meciuri, în timp ce FCSB şi-a menajat vedetele în Superligă la partida cu Oţelul (0-2). Cel mai important test al verii pentru ”roş-albaştri” se joacă în Ungaria pentru că echipele din Israel încă nu au primit dreptul de a găzdui dueluri europene din cauza războiului. Pe Ghencea, FCSB a fost superioară celor de la Maccabi în majoritatea timpului. Chiar dacă în Superligă au un start modest, jucătorii lui Charalambous ştiu că se pot revanşa în faţa fanilor cu o calificare în Champions League.

La Betano, FCSB are cotă 1.98 la calificare. Un Bet Builder vă poate mări cota seminficativ. Calificare FCSB, sub 2.5 goluri în meci şi peste 0.5 goluri marcate de FCSB înseamnă cota 4.05 la Betano.

Echipe probabile:

• Maccabi Tel Aviv: Mishpati; Shlomo, Nachmias, Asante, Cohen, Davidzada; Peretz, van Overeem, Kanichowsky; Zahavi, Addo
  • FCSB: Tîrnovanu; Creţu, Dawa, Ngezana, Radunovic; Şut, Lixandru; Băluţă, Olaru, Ştefănescu; Popa

Afla mai multe despre: fcsbmaccabi tel avivchampions league