Maccabi Tel Aviv - FCSB 0-1. Baeten, eroul de la Budapesta. A dat gol în prelungiri şi şi-a calificat echipa în turul III preliminar Champions League

Returul Maccabi Tel Aviv - FCSB se joacă astăzi, de la ora 21:00, LIVE TEXT pe orangesport.ro, în turul II preliminar Champions League. Scorul la general este 1-1, după partida din Ghencea.

Maccabi - Tel Aviv - FCSB 0-1 (min 90 Baeten)

Echipele de start

• Maccabi Tel Aviv: Mishpati - Nachmias, Shlomo, Asante, Davidzada - Do. Peretz, Van Overeem, Kanichowsky - Biton, Zahavi, Addo
  • Rezerve: Melika, Amedi, A. Cohen, Malede, Hozez, Niddam, Jehezkel, Baltaxa, Abu Farchi, Rosen, Nawi, Bitton
  • FCSB: Târnovanu - Creţu, Dawa, Ngezana, Radunovci - Şut, Lixandru - Ştefănescu, Olaru, Băluţă - Miculescu
  • Rezerve: Vlad, Panţîru, Haruţ, Kiki, Edjouma, Dan. Popa, Antwi, Chiricheş, Baeten, Musi, Alhassan, Luis Phelipe

FCSB a câştigat partida, 1-0, graţiei golului marcat de Baeten. Roş-albaştrii se califică în turul III preliminar Champions League, unde se vor duela cu Sparta Praga.

Min 90+5: Final de meci. VICTORIE PENTRU FCSB!!!

Min 90: GOOOOOOOOOOOOL FCSB! Baeten a dat lovitura şi a marcat primul gol în tricoul lui FCSB.

Min 72: Echipa lui Elias Charalambous cere lovitură de la 11m. Arbitrul partidei a lăsat partida să continue!

Min 62: Olaru nu mai poate continua partida şi cere schimbare. În locul său intră Baba Alhassan.

Min 60: Ocazie mare pentru FCSB! Baeten, centrare excelentă pentru Luis Phelipe, dar acesta a ratat execuţia. Scorul rămâne 0-0.

Min 50: Philipe a primit cartonaşul galben.

Min 46: A început repriza secundă! Iese Ştefănescu, intră Phelipe. Iese Băluţă, intră Baeten.

Min 45+5: Pauză!

Min 42: Cartonaş galben pentru Băluţă.

Min 38: Creţu vede cartonaşul galben.

Min 37: Ocazie enormă pentru FCSB. Olaru, căpitanul roş-albaştrilor, aproape de a deschide scorul. Mishpati a scos mingea de sub bară!

Min 13: Olaru s-a dat cap în cap cu adversarul de la Maccabi. Fotbalistul de la FCSB a avut nevoie de îngriji medicale.

Min 6: Ocazie FCSB. David Miculescu a şutat la colţul lung, însă puţin pe lângă poartă.

Min 1: A început partida!

Meciul retur dintre Maccabi Tel Aviv şi FCSB ne va da astăzi echipa calificată în turul al treilea preliminar din Champions League. În partida din tur, cele două echipe au oferit un meci spectaculos în Ghencea. Israelienii au deschis scorul în minutul 71, apoi, după doar cinci minute, campioana României a egalat prin Dawa.

Maccabi - Tel Aviv - FCSB LIVE TEXT, astăzi, de la ora 21:00

Imediat după remiza cu Maccabi Tel Aviv, FCSB a mai făcut un nou pas greşit în campionat. Echipa lui Elias Charalambous a pierdut surprinzător pe propriul teren, scor 0-2, cu Oţelul Galaţi, iar în primele trei etape jucate din noul sezon al Superligii a obţinut doar două puncte. În ultimele cinci meciuri jucate, FCSB a obţinut doar o victorie, 4-0, cu echipa din San Marino, Virtus.

De partea cealaltă, Maccabi Tel Aviv are un singur meci oficial jucat, în afara partidei cu FCSB. Adversara de astăzi a roş-albaştrilor a câştigat Supercupa Israelului, scor 2-0, cu Maccabi Petach Tikva.

Afla mai multe despre: fcsbmaccabi tel aviv fcsbfcsb champions league