Meciul anului în tenisul feminin! A fost condusă cu 5-0 în setul decisiv, însă a reuşit o revenire istorică

Tenis

Partida dintre Veronika Kudermetova şi Camila Osorio a avut o desfăşurare incredibilă.

Rusoaica Veronika Kudermetova (42 WTA) şi columbiana Camila Osorio (80 WTA) au dat piept în optimile de finală ale turneului WTA de la Guadalajara (Mexic).

Osorio a câştigat primul set în tie-break, însă Kudermetova a egalat la seturi, în tiebreak-ul actului secund.

În decisiv, Kudermetova şi-a zdrobit adversara, după ce şi-a făcut serviciul de două ori şi i-a luat adversarei trei breakuri, însă Osorio a avut o revenire ce va rămâne în istorie.

Columbiana şi-a luat înapoi cele trei breakuri şi a reuşit nu mai puţin de şapte ghemuri consecutive.

În sferturi, Osorio va da piept cu o altă rusoaică, Kamilla Rakhimova, locul 89 WTA.