Mihalcea a răbufnit: ”Dinamo nu a contat. Am controlat total. Terenul arată execrabil, ca un patinoar”

Unirea Slobozia

Antrenorul celor de la Unirea Slobozia, Adi Mihalcea (48 de ani), a tras concluziile după eşecul echipei sale de pe terenul celor de la Dinamo.

Învins de Dinamo, Mihalcea a atacat felul în care s-a prezentat gazonul de pe ”Arcul de Triumf”

Unirea Slobozia a pierdut, în deplasare, cu Dinamo, scor 0-1, într-un meci din etapa a noua a Superligii. Golul a fost marcat de Cîrjan, în minutul 32.

La finalul meciului, Adi Mihalcea a vorbit despre echipa sa. A punctat multe aspecte pozitive în zona defensivă, dar că partea de atac trebuie să aibă un randament mai bun în faţa porţii.

De asemenea, antrenorul ialomiţenilor a criticat suprafaţa de joc de pe arena ”Arcul de Triumf”, subliniind faptul că arată ”ca un patinoar”.

”Un meci plăcut, bun din partea ambelor echipe. Dinamo a avut iniţiativă în prima repriză, în a doua am controlat noi total partida. Dinamo nu a contat (n.r. în repriza a doua).

Am nevoie şi jucătorii de atac să-şi aducă aportul. Azi nu au făcut-o, dar o vor face. Pe viitor vor veni din nou rezultatele pozitive. Vorbim de inspiraţie, valoarea individuală a jucătorilor, noroc. I-am felicitat, am făcut un meci bun, am şi greşit. Nu facem înmormântare după acest eşec.

În defensivă am făcut lucruri bune. Am venit şi am vrut să contiuăm seria bună. Trebuie să ne recuperăm răniţii. Lotul nu e numeros. Bărbuţ şi Lazăr trebuie evaluaţi de medic.

Cu tot respectul, terenul arată execrabil, ca un patinoar.  A câştigat naşul Florentin Petre. Dinamo nu ar trebui să se chinuie cu o nou-promovată. Trebuie să se lupte pentru campionat”, a declarat Mihalcea, după meci.

În momentul de faţă, Unirea Slobozia ocupă locul 9, cu 11 puncte acumulate în nouă etape scurse din Superliga României.

Afla mai multe despre: sloboziaadi mihalceadinamosuperliga