Mircea Lucescu, concluzii sincere după România - Bulgaria: ”Toată lumea îşi face probleme!”

Echipa României încheiat la egalitate, scor 0-0, cu naţionala Bulgariei, în penultimul meci susţinut de tricolori înainte de Euro-2024, marţi, pe Stadionul Steaua.

Mircea Lucescu, prima reacţie după remiza României

România şi Bulgaria au remizat, scor 0-0, în primul meci de pregătire jucat de ”Tricolori” înainte de EURO 2024, pe stadionul Steaua.

În minutul 51, Dennis Man a ratat o lovitură de la 11 metri acordată după un fault asupra lui Nicolae Stanciu.

În minutul 43, România a ratat o mare ocazie prin Denis Drăguş, care a trimis puţin pe lângă poartă dintr-o poziţie de unu la unu cu portarul advers.

Mircea Lucescu a urmărit partida din Ghencea şi a tras primele concluzii.

”S-au vazut momente de neinţelegere, toată lumea îşi face probleme, nu cred că există echipă care să nu îşi facă. Se vede că echipa nu s-a întrunit de mult timp.

Nu pot să zic că e suficient timp, meciul de azi nu contează, îmi aduc aminte şi din trecut. Trebuie să îi înţelegi pe jucători... şi pase simple care au fost greşit. Nici nu trebuie să iasă cineva în evidenţă, până la urmă trebuie să iasă echipa în evidenţa. Nu pot să spun, doar antrenorul poate să aprecieze...

În orice momente poate să apară surprize, hai să vedem ultimul meci. Foarte greu cu Ucraina, dar vedem, au jucători care joacă în campionate puternice”, a declarat Mircea Lucescu după meci.

Afla mai multe despre: mircea lucescuromâniabulgaria