MM Stoica şi Panduru, primele concluzii după amicalul României: ”Meciul nu a fost unul reuşit”. Tricolorul remarcat: ”Dă siguranţă” | EXCLUSIV

EURO

Echipa României încheiat la egalitate, scor 0-0, cu naţionala Bulgariei, în penultimul susţinut de tricolori înainte de Euro-2024, marţi, pe Stadionul Steaua.

MM Stoica şi Panduru, reacţii după România - Bulgaria

România şi Bulgaria au remizat, scor 0-0, în primul meci de pregătire jucat de ”Tricolori” înainte de EURO 2024, pe stadionul Steaua.

În minutul 51, Dennis Man a ratat o lovitură de la 11 metri acordată după un fault asupra lui Nicolae Stanciu. În minutul 43, România a ratat o mare ocazie prin Denis Drăguş, care a trimis puţin pe lângă poartă dintr-o poziţie de unu la unu cu portarul advers.

MM Stoica şi Basarab Panduru au urmărit partida din Ghencea şi au tras primele concluzii.

Acum ai nelimitat minute şi SMS, de la 3€/lună, abonament la portare. Oferta, la Orange

Basarab Panduru: ”Parcă nu vedeam 0-0 ăsta, parcă nu vedeam jocul ăsta deşi este un amical şi înţeleg multe lucruri. Probabil că au făcut antrenamente mai tari şi poate asta este o explicaţie că nu au fost într-o formă bună, nu au dat drumul la şprint.

Ne-au surprins puţin bulgarii pentru că au fost bine organizaţi. Meciul nu a fost cel mai reuşit”.

MM Stoica: ”Cam aşa am văzut şi eu meciul, dar nu prea contează amicalele ăstea. Am auzit că noi am trimis oameni să observe meciurile Ucrainei, probabil că şi alţii au trimis să ne vadă pe noi şi cred că n-au înţeles nimic (n.r. râde).

(n.r. ce îi spuneaţi după un asemenea meci?) Îi spuneam că a fost cald la Bucureşti, a plouat azi noaptea, chiar nimeni nu poate să tragă concluzii dupa meciul ăsta, jucători de la care ai aşteptări mari au comis erori, Draguşin, Razvan Marin”.

Panduru şi MM l-au remarcat pe Florin Niţă, care i-a luat locul lui Horaţiu Moldovan în poarta României.

Panduru a mărturisit ”Nită nu a fost rău”, iar MM l-a completat: ”Nu cred că o să fie vreodată, a ajuns la o maturitate care îţi dă o siguranţă!”.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

Echipele de start:

• ROMÂNIA: 1. Niţă – 2. Raţiu, 3. Drăguşin, 4. Rus (5. Nedelcearu - 69), 6. M. Marin, 10. Stanciu (21. Olaru -77), 11. Bancu (22. Mogoş - 69), 13. Mihăilă (17. Coman - 61), 18. R. Marin (14. Hagi - 61), 19. Drăguş (25. Bîrligea - 61), 20. Man. Selecţioner: Edward Iordănescu
  • BULGARIA: 23. Dyulgerov – 19. Turitsov, 3. Atanasov (15. S. Petrov - 90), 5. Petkov (14. Rusev - 81), 18. H. Petrov – 16. Petkov, 20. Krastev (22. Iliev - 72), 7. Kostadinov – 11. Despodov (8. Kirilov- 71), 9. Kolev (17. Minchev - 71) 25. Panayotov (24. Yusein - 81). Selecţioner: Ilian Iliev

"La fotbal nu e ca la matematică". Reacţia lui Ianis Hagi după remiza României cu Bulgaria

Afla mai multe despre: nationala românieibulgariaeuro