Nebunie în Bundesliga! Bayer Leverkusen e "vrăjită". A marcat golul victoriei în al 11-lea minut de prelungire, într-un meci cu cinci goluri

Bundesliga

Campioana Germaniei, Bayer Leverkusen, a învins vineri seara, în deplasare, scor 3-2, gruparea Borussia Monchengladbach, în primul meci al noii ediţii din Bundesliga. Oaspeţii au marcat golul victoriei în minutul 90+11.

Bayer Leverkusen a înscris golul victoriei în al 11-lea minut de prelungire pentru Monchengladbach – Leverkusen 2-3

Startul meciului de pe Borussia-Park părea să aducă echipei campioane, Bayer Leverkusen, o victorie facilă în faţa Borussiei Monchengladbach. Granit Xhaka, în minutul 12, şi Florian Wirtz, în minutul 38, au pus pe tabelă un 2-0 pentru oaspeţi. Borussia a revenit însă în partea secundă.

Nico Elvedi a redus din diferenţă, în minutul 59, iar Tim Kleindienst a egalat în minutul 85. Însă în minutul 90+11 un fault al lui Itakura asupra lui Adli, în suprafaţa de pedeapsă, a adus un penalti pentru Leverkusen.

Wirtz a şutat, portarul Omlin a respins în faţă şi tot Wirtz a înscris aducând victoria campioanei, Bayer Leverkusen, cu scorul de 3-2.

Afla mai multe despre: bayer leverkusenmonchengladbach