Ianis Hagi şi-a văzut visul îndeplinit: "Always dreamed of playing on boxing day"galerie foto

Fotbal

Ianis Hagi a marcat din nou pentru Rangers şi i-a adus victoria echipei sale în meciul cu Hibernian. Publicaţia scoţiană Heraldscotland.com i-a acordat cea mai mare notă din echipă, alături de Kemar Roofe, care a pasat decisiv.

Imediat după victoria lui Rangers din campionat cu Hibernian, Ianis Hagi a postat pe contul său de socializare reacţia de bucurie de după meci.

Ianis Hagi: "Am visat mereu să joc de boxing day. 3 puncte şi un gol au făcut ca visul meu să devină realitate. Poate chiar mai mult." au fost cuvinetele lui Hagi postate după meci.

Ianis Hagi a marcat golul victoriei pentru Glasgow Rangers în campionatul Scoţiei, în meciul câştigat, scor 1-0, cu Hibernian, din etapa a XX-a. Hagi, care a fost titular, a marcat în minutul 33. El a fost înlocuit în minutul 67 cu Arfeld.