Reacţia lui Erik ten Hag după rezultatul ruşinos înregistrat de Manchester United în Europa League: "Ne-au pedepsit"

Manchester United

Manchester United a încheiat la egalitate partida cu Twente din prima etapă a noului sezon de UEFA Europa League.

Managerul olandez al "diavolilor roşii", Erik ten Hag, a vorbit despre reîntâlnirea cu fosta sa echipă, pentru care a evoluat în peste 250 de partide ca jucător, FC Twente.

Christian Eriksen a deschis scorul pe Old Trafford cu un şut în forţă, în minutul 35. După alte ocazii ale gazdelor a venit golul egalizator, înscris de Sam Lammers, fost atacant al celor de la Atalanta.

Gazdele nu au mai avut puterea de a trece în avantaj, iar partida s-a încheiat cu scorul de 1-1, un rezultat surprinzător pentru gruparea din Manchester. Ten Hag cunoaşte motivul pentru care echipa sa nu a reuşit să obţină cele trei puncte la debutul în noul format al competiţiei.

Erik ten Hag: "Nu am reuşit să închidem jocul"

"Nu este frumos să răneşti ceva ce iubeşti. Nu am reuşit să închidem jocul. A trebuit să încercăm să înscriem al doilea gol, i-am ţinut în joc şi am fost pedepsiţi din cauza unei greşeli comise de noi.

I-am ţinut în joc, la 1-0, am controlat jocul. Trebuie să fii consecvent şi să o ţii tot aşa. În repriza secundă am coborât nivelul, am primit gol. Scopul este echipa. Un jucător de la Twente a putut dribla tot terenul fără să se oprească. Nu putem lua un astfel de gol.

Tot timpul trebuie să încercă să marchezi, pe durata întregului meci. Odată cu golul de 1-0 trebuia să continuăm, să încercăm să-l înscriem pe al doilea.", a declarat Ten Hag, la finalul partidei.

Afla mai multe despre: manchester uniteduefa europa leagueerik ten hagtwente