Reacţia lui Şumudică, după ce a pierdut primul meci pe banca lui Yeni Malatyaspor: ”Avem o problemă”

Fotbal

Yeni Malatyaspor, echipa lui Marius Şumudică, a pierdut primul meci cu antrenorul român pe bancă. Kasimpaşa a învins formaţia antrenată de român, scor 2-0, în etapa a 11-a din Superliga turcă. Şumudică a preluat echipa din Turcia în urmă cu trei săptămâni.

”Nu am înţeles ce s-a întâmplat azi. Am jucat mai ofensiv decât în partidele cu Adana şi Altay. În prima repriză am jucat bine, dar după ce am primit gol din corner, moralul nostru nu a mai fost acelaşi. Mai am de muncit clar, e doar a treia mea săptămână aici. E clar şi că avem o problemă în interior, dar nu-mi voi critica niciodatp jucătorii în faţa presei” a mărturisit Şumudică, citat de malatyatarafsiz.com.

După două victorii la rând, Yeni Malatyaspor a făcut şi primul pas greşit cu Marius Şumudică pe bancă. În etapa a 11-a din Superligă, Malatya s-a deplasat la Kasimpaşa, unde a pierut primul meci de când a fost preluată de antrenorul român.

Malatyaspor a pierdut cu 2-0, iar golurile partidei au fost marcate de Loret Sadiku, în minutul 54, şi Umut Bozok, în minutul 73.

Afla mai multe despre: marius şumudică