Robert Niţă nu este impresionat de o vedetă de la Rapid: ”O să intru în conflict cu fanii” Decizia lui Lennon care l-a surprins: ”Nu înţeleg”

Rapid

Rapid are un start dezamăgitor de campionat. Giuleştenii au trei meciuri consecutive fără victorie şi au bifat prima înfrângere din acest sezon, 0-1 în deplasare, contra Petrolului, rivala tradiţională a bucureştenilor.

După un start bun de partidă, giuleştenii s-au văzut conduşi din minutul 31 şi au avut puţine ocazii în repriza a doua, deşi în primul act au controlat jocul.

În minutul 90 al partidei, la scurt timp după ce Rapid a rămas în 10 oameni, Neil Lennon l-a introdus pe teren pe Jayson Papeau, unul dintre jucătorii apreciaţi de suporterii giuleşteni pentru maniera spectaculoasă de joc.

”Mă voi certa cu fanii!” Vedeta Rapidului nu este pe placul lui Robert Niţă: ”A trecut vremea”

Robert Niţă, fostul atacant al Rapidului, a dezvăluit că nu este un fan şi al lui Papeau şi a dat de înţeles că preferă fotbaliştii ce sunt eficienţi în faţa porţii în detrimentul celor care pun spectaculos pe primul plan.

”Nu am înţeles introducerea lui Papeau şi ştiţi că eu nu sunt un simpatizant, iar aici cred că o să intru în conflict cu voi (n.r. fanii rapidişti). Cred că în Giuleşti a trecut vremea <<Vrem o bară frumoasă decât un gol urât>>

Nu cred că mai merge cum mergea înainte aspectul vizual, când erai (n.r. Rapid) o echipă mai amărâtă şi te hrăneai şi din lucrurile astea, pentru că nu aveai aspiraţii atât de mari. În momentul de faţă, când investeşti milioane şi ai stadion nou şi îţi propui campionatul şi Cupa României, nu te mai bucuri că e bara frumoasă, ci golul urât.

Nu prea sunt de acord cu cei care spun: <<Lasă, domnule, mai bine fotbal şampanie decât să câştigăm 1-0>> Păi da, dar rămâi cu şampania, te şi îmbeţi, iar a doua zi te doare şi capul.

Sunt lucruri pe care nu le înţeleg, dar nefiind acolo, nu prea pot să fiu vehement”, a spus Robert Niţă, pe canalul său oficial de YouTube.

Jayson Papeau joacă la Rapid din vara lui 2022. În vârstă de 28 de ani, extrema Rapidului a marcat şase goluri şi a pasat decisiv de şapte ori în 61 de meciuri.

Afla mai multe despre: rapidsuperligarobert niţăjayson papeau