Două echipe s-au calificat în Conference League! Partizan Belgrad nu a marcat în dublă manşă

Echipa turcă Başakşehir şi echipa belgiană Gent s-au calificat miercuri seara în grupele Conference League, după victoriile obţinute în manşa secundă a play-off-ului competiţiei.

Başakşehir şi Gent s-au calificat în grupele Conference League

Başakşehir venea în returul de la Istanbul după 0-0 în deplasare cu St Patrick, iar turcii au deschis scorul abia în minutul 64, prin Omer Ali Şahiner. Irlandezii au rămas în zece din minutul 81, când proaspăt intratul Aaron Bolger a primit roşu direct după un fauylt la Olivier Kemen. La numai un minut, Kemen a înscris pentru 2-0, din pasa lui Lima, şi Başikşehir s-a calificat în grupele Conference League.

Gent s-a impus şi manşa retur a play-off-ului, cu Partizan Belgrad. Mathias Delorge a marcat unicul gol al meciului în minutul 88 şi belgienii merg în grupe cu 2-0 scor la general.

Afla mai multe despre: conference league rezultate