„Şi-a bătut joc de săracul fotbalist!” Edi Iordănescu a fost distrus după decizia luată la EURO: „S-a supărat băiatul”

Echipa națională

Gigi Becali a avut un discurs dur la adresa lui Edi Iordănescu, după ce selecţionerul României nu l-a folosit nici măcar un minut pe Florinel Coman în meciul cu Belgia.

Edi Iordănescu a fost criticat dur pentru o decizie luată la EURO în meciul României cu Belgia

Patronul celor de la FCSB nu a înţeles de ce Florinel Coman, cel care a fost titular în victoria cu Ucraina, a fost lăsat pe banca de rezerve la meciul cu Belgia. Becali consideră că tocmai această decizia l-a costat pe Edi Iordănescu şansa unei victorii în duelul cu naţionala lui De Bruyne.

De altfel, nu doar că nu a fost titular, dar starul de la FCSB nu a fost folosit nici măcar un minut împotriva Belgiei. În locul său a fost preferat Valentin Mihăilă, extrema celor de la Parma.

„Echipa câştigătoare nu se schimbă. Ai câştigat 3-0, apoi l-ai scos pe ăla, care poate voia să prindă un transfer.

Lasă-l să joace! Se gândea că prinde şi el un contract, de ce îl scoţi? De ce să îţi baţi joc de el? Ai început cu el, continuă cu el. Cine a pierdut mingea la primul gol? Eu ştiu că Mihăilă.

Echipa câştigătoare nu se schimbă. Coman respectă ce zice antrenorul. Dacă îl forţezi să se apere, nu mai are evoluţii atât de bune, dar tot a jucat excelent. S-a apărat mai bine decât Mihăilă.

Dacă era Coman în teren, noi nu pierdeam meciul! Ne ajuta Dumnezeu! Ai fost corect cu Florinel, n-ai schimbat echipa, poate făceam egal şi Coman marca. Edi nu a fost corect cu Florinel Coman.

Merită, bine că pleacă. Şi-aşa era supărat, el a fost singurul schimbat din echipa câştigătoare (n.r.- cu Ucraina) şi am luat gol în minutul 2. Nu se face aşa ceva!”, a spus Gigi Becali, potrivit Fanatik.

Afla mai multe despre: edi iordanescugigi becaliflorinel comanechipa nationala