Universitatea Craiova - Maribor | Oltenii sunt pregătiţi pentru ”remontada”

Pariuri sportive

Craiova lui Gâlcă trebuie să facă un meci perfect ca să rămână în cursa pentru grupele Conference League. Învinşi cu 2-0 în turul de la Maribor, oltenii iau în calcul şi scenariul penaltiurilor în lupta pentru calificare.

Publicul, atuul Craiovei

Peste 20.000 de bilete a vândut Craiova cu o zi înaintea returului cu Maribor. Sunt toate premisele pentru o atmosferă incendiară pe ”Oblemenco”. Jucătorii lui Gâlcă îşi pun speranţele şi în fani, în condiţiile în care trebuie să întoarcă un handicap de două goluri în faţa lui Maribor. Oltenii au moralul ridicat, după ce au câştigat derby-ul din Gruia cu CFR Cluj (2-0). Au marcat Koljic şi Mitriţă, jucătorii pe care Gâlcă vrea să se bazeze din primul minut şi la partida cu slovenii. Japonezul Oshima va juca în spatele linie de mijloc, iar Banca şi Căpăţână vor încerca să ajute cu centrări de pe benzi.

Maribor a avut o săptămână de pauză după meciul din tur. La Craiova, nu se va putea baza pe fundaşul central Karic, pe atacantul Soudani, iar prezenţa vedetei Ilicici, fost atacant la Atalanta, a devenit incertă. Universitatea poate profita de aceste probleme de la Maribor. La Betano, cota pentru victoria ”leilor din Bănie” este 1.91. Cine se aşteaptă ca oltenii să dea lovitura şi să meargă mai departe are în faţă o cotă uriaşă la Betano: 4.25

Echipe probabile:

• Universitatea Craiova: Popescu - Căpăţână, Zajkov, Badelj, Bancu - Oshima, Creţu, Mitriţă - Paradela, Koljic, Baiaram
  • Maribor: Jug - Sirvyd, Mbongo, Vidmar, Milec - Repas, Repas, Barisic - Jakupovic, Beugre, Bozic

Afla mai multe despre: universitatea craiova - mariborpariuri universitatea craiova - maribor