Victorie la limită pentru Rangers în deplasarea de la Ross County. Ianis Hagi a fost schimbat în repriza secundă

Glasgow Rangers, cu mijlocaşul Ianis Hagi titular, a învins-o, în deplasare, cu scorul 1-0, pe Ross County, în etapa a XXX-a a campionatului scoţian. Acesta este primul succes al echipei pregătite de Steven Gerrard, după două înfrângeri la rând, una în Cupa Scoţiei, alta în campionat.

Ryan Kent a marcat în minutul 77. Hagi a jucat până în minutul 63, când a fost înlocuit de Florian Kamberi, care a pasat decisiv la gol.

În urma acestui rezultat, Rangers, un meci mai puţin, se menţine pe locul 2, cu 67 de puncte, la 13 puncte de liderul Celtic Glasgow. Motherwell ocupă locul 3, cu 46 de puncte.

Ross County este pe locul 9, cu 29 de puncte.

Afla mai multe despre: ianis hagi