Victorie pentru Craiova lui Adrian Mititelu în Liga a 3-a. Debut pentru japonezul Ezaki

Fotbal intern

U Craiova 1948 SA, formaţia patronată de Adrian Mititelu a jucat la Turnu Severin în cadrul etapei a şasea din Liga 3-a contra formaţiei CSM Alexandria.

Echipa antrenată la acest meci de Adrian Filip s-a impus la final cu scorul de 3-1.

Sabin Lupu a marcat primul gol al meciului în minutul 19 al partidei, iar Claudiu Bălan a făcut 2-0, după 45 de minute.

Oaspeţii au redus din handicap prin Viorel Vîlcică, imediat după pauză, dar Samuel Zimţa a închis la tabela în minutul 83. La olteni a debutat şi japonezul Chihiro Ezaki, care după o oră din meci l-a înlocuit pe celălalt stranieri, chilianul Perez Villegaz.

U Craiova a evoluat în următoarea formulă: Cl. Chindriş - Ov. Dănănae, M. Ciucă (cpt.), S. Avram, R. Negru - C. Calu, P. Villegaz (C. Ezaki 63'), Şf. Kovari (S. Zimţa 80') - N. Raicea (Ol. Surugiu 70'), S. Lupu - Cl. Bălan (Fl. Costea 77') Antrenor: Adrian Filip

Afla mai multe despre: u craiovaadrian mititeluliga 3